Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria montażowe do tarasów
System zagospodarowania wody deszczowej
Katalog produktów
Obrzeża ogrodowe
Skontaktuj się
+48585859737SERVICE@DDGRO.EU
Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria tarasowe
Obrzeża ogrodowe
Produkty
Skontaktuj się

Share this post:

Podstawki pod płyty tarasowe producent z Polski.

Home » Blog » Podstawki pod płyty tarasowe producent z Polski.
Józef Baar
Menedżer produktu
zestaw wsporniki pod płyty tarasowe producent polska
Jako Polski producent, produkujemy różne podstawki pod płyty tarasowe. Mamy szeroką gamę produktów. Sprawdź sam.
Z tego artykułu dowiesz się:
Jakie wsporniki tarasowe znajdziesz w naszej ofercie
Do jakich materiałów przystosowaliśmy nasze produkty
Który wspornik tarasowy jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem

Czy płyty tarasowe 2 cm oparte tylko na wspornikach nie będą pękać?
Jako Polski producent podstawek pod płyty tarasowe często słyszymy takie wątpliwości osób zainteresowanych technologią tarasów wentylowanych.


Produkowane współcześnie płyty tarasowe 2 cm charakteryzują się niesamowitą wytrzymałością. Dopuszczalne obciążenia na 1 płytę przekraczają u niektórych producentów nawet 1000 kg, a podstawki pod płyty tarasowe tarasowe producent szacuje, że wytrzymają  ok 400 do 1000 kg.

Dobrej jakości płyty tarasowe wysokości a może raczej grubości 2 cm są przystosowane do podpierania w narożnikach przez regulowane i stałe plastikowe wsporniki tarasowe. Nie ma mowy o pękaniu podczas prawidłowego użytkowania.

Najczęściej spotykanymi płytami są:

  • płytki ceramiczne,
  • betonowe płyty tarasowe
  • płyty kamienne

 

Powyższe płyty pozwalają w prosty sposób ułożyć piękną i stabilną posadzkę na wspornikach tarasowych.
Są to podstawki do płyt tarasowych, które są stałej wysokości i oczywiście naszej produkcji o dużych możliwościach. Są również wsporniki o wysokości regulowanej, które posiadają jeszcze szerszą gamę wyboru.
Ich zastosowanie i możliwość dopasowania do konkretnego przypadku jest ogromna. Można nawet założyć, że różnorodność produktów pozwala na nieograniczoną ilość kombinacji wysokości i dopasowania wsporników tarasowych do niezliczonych różnorodnych posadzek.


To właśnie nasze podstawki tarasowe sprawdzają się idealnie zarówno na wielkogabarytowych powierzchniach jak i tych niewielkich, przydomowych tarasach i jeszcze mniejszych balkonach czy loggiach. Tych, które posiadamy przy swoich domach i mieszkaniach.

Pierwszym i podstawowym podziałem wsporników do tarasów wentylowanych jest to czy podstawki pod płyty tarasowe są:

zestaw wsporniki pod płyty tarasowe producent polska
Zestaw wsporniki pod płyty tarasowe producent polska

 Natomiast systemy podstawek pod płyty tarasowe na jakie jako producent wykonaliśmy są następujące: 

 

System SUPPORT PADS czyli podkładki mające stałą wysokość. Przeznaczone do płyt tarasowych.


Taras wentylowany układany na wspornikach stałych przeznaczony jest do miejsc,  gdzie dostępna jest niewielka wysokość na warstwę okładziny wierzchniej. Wsporniki te są niskie – od 2 mm do 16 mm. Bardzo cenione przez Wykonawców ze względu na znaczące ułatwienie montażu i niskie koszty. No właśnie ich cena jest znakomita.

Podstawki do płytek tarasowych na żwirku - grubość 2 mm 

Najniższe dystanse pod płytki tarasowe mają 2 mm. I przeznaczone są do ich bezpośredniego układania na żwirze. Można je również układać na podsypce cementowo-piaskowej czy ustabilizowanym gruncie. Taras na takich podkładkach nie ma możliwości poziomowania. Jego wysokość musi być ustalona i wykonana na etapie przygotowania podłoża. To właśnie podłoże musi być przygotowane na tyle stabilnie i równo aby można było wykonać stabilny i należyty montaż.

dystanse pod płyty tarasowe na żwirku
Montaż dystansów tarasowych na żwirku

Zgodnie z przeznaczeniem i zamierzeniami projektowymi przekładka pozwala na układanie stabilnej i równej powierzchni płyt.  2 mm-owe dystanse pod płytki tarasowe poprawiają stabilność. Jak również zapobiegają klawiszowaniu i przesuwaniu się płyt. Posiadają również wbudowane wkładki dystansowe o szerokości 3 mm z możliwością domontowania fug o szerokości 5 mm. 

Te produkty wytwarzamy w dwóch wersjach kolorystycznych: w czerni oraz transparentne tj. przeźroczyste. Te drugie po ułożeniu stają się praktycznie niewidoczne.  Jeśli chcemy dodatkowo ustabilizować posadzkę można zamocować je do podłoża za pomocą metalowych szpilek.  Cena tych podkładek jest również bardzo atrakcyjna. Jest to zaledwie kilka złotych za sztukę.

Gumowa podstawka do płyt 8 mm

Gumowa podstawka pod płytki tarasowe wykonana są z elastycznego materiału. To właśnie elastyczność czyni je wyjątkowo użytecznymi. Możemy zastosować je w różnych etapach pracy. Oraz z różnymi okładzinami tarasowymi. Dzięki swojej elastycznej strukturze, podkładki idealnie wygłuszają taras. Jeśli przeszkadza nam dźwięk drobinek piasku, które dostały się pomiędzy płytę a podstawkę już nie będzie naszym problemem. Poprzez zastosowanie tego systemu pozbędziemy się zarówno nierówności jak i nieprzyjemnych odgłosów. Korzystanie z tarasu będzie przyjemne - zgodnie z założeniem jak i oczekiwaniami itp.

Płyty ceramiczne na podkładkach gumowych
Płyty ceramiczne układane na podkładkach gumowych

Gumowe podstawki pod płyty tarasowe mają wysokość 8 mm. Pozwala to na łatwe, szybkie i sprawne wykonanie nowej okładziny w postaci wentylowanego tarasu. Tarasy wentylowane są znacznie trwalsze niż tradycyjnie w formie klejonej. Dzieje się tak, właśnie dzięki zastosowaniu naszego produktu - podpórek.

Jako producent podstawek pod płyty tarasowe mieliśmy możliwość zaprojektowania do nich wszystkich przydatnych elementów. Dlatego też nasza podstawka posiada wbudowane motylki dystansowe tak zwane dystanse fugowe o szer. 3 mm z możliwością zamocowania motylków o szerokości 5 mm. Pozwala to na regulowanie grubości odstępu między dwiema sąsiednimi płytami potocznie zwanej fugi pomiędzy płytami według indywidualnych potrzeb. Grubość dystansów możesz wybrać wedle upodobań czy wskazań.

gumowa podstawka pod płyty tarasowe 8 mm
Gumowa podstawka pod płyty tarasowe 8 mm

Podstawki pod płyty 10 mm i 15 mm

Podstawki modułowe stałej wysokości są elementami najlepiej przystosowanymi do podziału na osobne elementy. Powyżej wspomniane podstawki składają się z 4 połączonych ze sobą modułów, które można podzielić na połówki i ćwiartki zależnie od potrzeby zastosowania.  Podstawki te mają lekką lecz bardzo wytrzymałą konstrukcję. 

Posiadają wbudowaną fugę do określania szerokości między płytami 3 mm. Jest też możliwość mocowania motylków fugowych o szer. 5 mm. Podstawki posiadają otwory które umożliwiają łatwe odprowadzenie  wody co jest ważnym elementem w przypadku możliwości zamarzania wody. Co więcej, podstawki 10 mm i 15 mm można piętrować i mieszać wysokościami co pozwala na osiągniecie tej wstępnie zadanej przez różne ograniczenia czy nierówności itp.

Modułowe dystanse pod płytki tarasowe 16 mm

Podstawki stałej wysokości przeznaczone są do układania na tarasach, dachach, izolacjach. Dzięki swojej wszechstronności podstawki te nie wymagają żadnych specjalistycznych narzędzi. W przeciwieństwie do innych, standardowych. To one zazwyczaj generują konieczność posiadania wykwalifikowanego sprzętu. Taka potrzeba istnieje, jeśli wykonujemy tradycyjny taras klejony.

modułowa podstawka tarasowa z listkami fugowymi do wyboru
Modułowa podstawka tarasowa o stałej wysokości z możliwością wyboru grubości fugi

W modułowych  dystansach pod płytki tarasowe producent zaplanował miejsce na dodatkowe motylki dystansowe 5 mm (standardowe to 3 mm). Powstały one w celu możliwości zwiększenia przestrzeni pomiędzy sąsiadującymi płytami. Duży wpływ na odpowiedni wybór grubości dystansu fugowego ma materiał do wykonania płyt.

Do płyt ceramicznych zalecane są dystanse 3 mm. Natomiast do tarasu z płyt kamiennych i betonowych - 5 mm.

Jako producent zaplanowaliśmy również kolejny znakomity element - podkłady gumowe 1,5 mm, w celu wygłuszenia i zamortyzowania płytek tarasu.

podkładka gumowa na stały wspornik pod płyty
Podkładka gumowa amortyzująca płytę i wygłuszająca ją.
dystanse modułowe podstawki pod płyty tarasowe
Dystanse modułowe pod płyty tarasowe

Wsporniki poziomujące SPIRAL 10-30 mm - produkty do niskich tarasów.

Dystanse serii SPIRAL  pod płyty tarasowe oraz legary  drewniane i kompozytowe to wsporniki regulowane o skokowej regulacji wysokości co 1 mm.

Zakres wysokości umożliwia poziomowanie w zakresie 17-30 mm. Regulacja wysokości odbywa się poprzez obracanie połówek względem siebie i przeskakiwanie ząbków wspornika co  1 mm.

Produkty te świetnie zaprojektowaliśmy z myślą o niskich tarasach. To one zawsze stanowią zmorę dla wykonawców podczas wykonywania usług. Trudno jest wyregulować spadki na tarasach czy balkonach, które mają niewielką wysokość.

Do tej pory na rynku nie było dostępnych tak niskich a zarazem regulowanych wsporników.

Aktualnie wiele ekip monterskich wykorzystuje je podczas prac. Wszyscy zgodnie twierdzą, że rynek nie miał takiego produktu w ofercie.

Nakładane na wspornik obrotowe dyski fugowe ustalają szczelinę między płytami o szerokości 3 lub 5 mm. Wspornik jest również kompatybilny z doczepianym od góry adapterem do montażu legarów tarasowych. Nie wpływa on na regulację wysokości wspornika. Nadal możesz bez problemu ją zmieniać. Jednak pamiętaj, że układ legarów jest określony i to ustawienie wspornika trzeba do nich dopasować a nie odwrotnie.

Adapter umieszcza się na wsporniku w celu przykręcenia legara.

Seria SPIRAL zaprojektowana została przez nas czyli producenta podstawek pod płyty tarasowe do tych powierzchni, które nie wymagają dużego poziomowania. Powierzchni, których zakres wysokości jest niewielki.
Świetnie sprawdzają się dla zniwelowania nieprawidłowo wykonanych spadków na tarasie czy wyrównania wysokości do niskich progów tarasu.  

Regulowane wsporniki poziomujące STANDARD 30-220 mm

Regulowane podstawki pod płyty tarasowe  serii STANDARD dają nam szerokie możliwości regulacji wyrównywania poziomów tarasów na każdym rodzaju podłoża. To one właśnie są uniwersalnym rozwiązaniem problematycznego wykończenia tarasów  w budownictwie. Dzięki nim udało się pokonać wiele problemów na niezliczonej ilości budów. Niemniej jednak wiele z nich nadal pozostało. Ale nie o tym teraz mowa. Współpracujące z nami firmy są zachwycone jakością produktu do jego ceny.

wspornik tarasowy serii standard pod płyty ceramiczne na taras wentylowany
Taras wentylowany na regulowanych podstawkach DDPedestals

Wsporniki tarasowe przeznaczone  są do układania płyt tarasowych oraz  legarów drewnianych i kompozytowych .

Dzięki zastosowaniu technologii tarasu wentylowanego wszystkie duże taracy jak i małe balkony układane są w bardzo szybkim tempie. Jeden monte codziennie może ułożyć kilkanaście m2 tarasu wentylowanego. Gdzie przy tradycyjnej metodzie jest to zaledwie kilka m2. Jak również  z o wiele mniejszym nakładem pracy, materiałów i funduszy w stosunku do rozwiązań tradycyjnych. Firmy zaoszczędziły setki na pozostałych produktach i roboczogodzinach wykonywania usług.

Regulowane wsporniki poziomujące MAX 45-950 mm - wzmocnione, przeznaczone do tarasów wysokich i o zwiększonym ciężarze.

Wspornik tarasowy MAX o regulacji wysokości do 350 mm + możliwość przedłużenia tulejami do 950 mm.

Dzięki nowej serii wsporników MAX  na dystansach tarasowych możemy układać jeszcze cięższe elementy jak i całe konstrukcje. To właśnie dzięki regulowanym wspornikom serii MAX możemy podnosić bardzo ciężkie elementy. Stosuje się je również kiedy mamy do pokonania duże wysokości. Dzięki wspornikom serii MAX zniknęło wiele problemów.

To nasza firma jako producent zaprojektowała te wspaniałe podstawki pod płyty tarasowe z serii MAX.  Wsporniki posiadają bardzo szeroki zakres możliwości - od 45 do 950 mm. Dzięki takiemu zakresowi spełnią wiele potrzeb i rozwiązują jeszcze więcej problemów podczas montaży.

Łatwość montażu tarasu przy ich pomocy zaskoczy każdego. Zastosowanie takiego systemu pozwala na szybkie stworzenie tarasu. Tarasu dzięki któremu w sposób trwały i estetyczny zapewnimy wysoki  komfort użytkowania.

Jak widzisz, możesz dopasować do swojego tarasu wspornik taki jaki potrzebujesz.

Czy to masz taras z desek drewnianych, czy desek kompozytowych czy najpopularniejszy teraz taras z płyt ceramicznych czy betonowych lub nawet kamiennych.

Masz pełną gamę wsporników do wyboru. Wystarczy dopasować ten najbardziej odpowiedni dla twojej inwestycji.

Niezależnie od tego co wybrałeś na swój taras jako okładzine wierzchnią zawsze dobierzesz odpowiedni wspornik czy to stały czy regulowany.

A jeśli masz wątpliwości pomożemy! Nie krępuj się pytać!

Podsumowując!!!

Jako Polski producent, produkujemy różne podstawki pod płyty tarasowe. Dzięki naszym wspornikom wybudowana już tysiące m2 tarasów.

Doradzimy najlepszy wybór w atrakcyjnej cenie.

Kompletny przewodnik po tarasach wentylowanych.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik po technologii tarasów wentylowanych. Wszystko o projektowaniu, montażu i zastosowaniu tarasów na wspornikach i podstawkach w jednym miejscu.

To jedyny tak kompletny przewodnik w Internecie.

Sprawdź przewodnik
inne artykuły.

Te artykuły mogą cię zainteresować.

Karty techniczne wszystkich produktów

Z przyjemnością prezentujemy Państwu Karty Techniczne wszystkich naszych produktów.

Krajowa Ocena Techniczna dla tarasów wentylowanych

Nasze produkty posiadają Krajową Ocenę Techniczną. Pragniemy poinformować że w dniu 29.06.2022 nasze produkty uzyskały Krajową Ocenę Techniczną wystawioną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Na podstawie Krajowej Oceny Technicznej stworzyliśmy Krajową Deklarację Zgodności. Od teraz nasze produkty oznaczamy znakiem budowlanym. Dlaczego jest to tak ważna informacja? W branży wsporników to nowość. Nowe przepisy z […]
taras wentylowany schody do ogrodu taras na wspornikach

5 trików jak zrobić taras wentylowany schody do ogrodu lub siedziska.

Planujesz taras wentylowany schody do ogrodu a nie wiesz czy to w ogóle możliwe? Potrzebujesz inspiracji? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad.