Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria montażowe do tarasów
System zagospodarowania wody deszczowej
Katalog produktów
Obrzeża ogrodowe
Skontaktuj się
+48585859737SERVICE@DDGRO.EU
Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria tarasowe
Obrzeża ogrodowe
Produkty
Skontaktuj się
obrzeża ogrodowe

Lekkie i estetyczne obrzeża ogrodowe

Nie blokuj wyobraźni. Aranżuj linie proste, łuki i koła w ogrodzie.

Home » Obrzeża ogrodowe

Do każdego podłoża
Łatwe w montażu
Formujesz dowolne kształty
poznaj obrzeża

Moc praktycznych zastosowań

Obrzeża ogrodowe i trawnikowe stosowane są do tworzenia nawierzchni żwirowych, kompozycji trawnik-żwir, kostka brukowa-żwir, lub kostka brukowa-trawnik.

Specjalne wgłębienia w dolnej części obrzeża umożliwiają montaż okablowania elektrycznego, węża instalacji wodnej lub instalacji oświetleniowej w sposób bezpieczny i dyskretny.

Montaż na każdym podłożu

Jedyne tego typu obrzeża ogrodowe na rynku w postaci listwy pionowej, umożliwiają pracę w różnym zakresie wysokości przy tworzeniu aranżacji żwirowych, brukowych i trawiastych.

Obrzeża plastikowe nie są ograniczone listwą poziomą w dolnej części, więc nie wymagają przygotowania idealnie płaskiego podłoża przed przystąpieniem do prac.

W dolnej części obrzeża zastosowano system „zębów kotwiących”, które zapobiegają ruchom poziomym powodującym późniejsze powstawanie luzów na kotwach i w efekcie utratę stabilności obrzeża.

Estetyka aranżacji

Możliwość zastosowania NOVABORD w wersji z eksponowanym lub dyskretnie ukrytym górnym fragmentem obrzeża, lub z akcesoryjnymi nakładkami: stal ocynkowana, stal nierdzewna czy corten (efekt rdzy). Nakładki na obrzeża plastikowe zdecydowanie podnoszą poziom estetyki szczególnie w otoczeniu ekskluzywnych rezydencji, czy obiektów zabytkowych.

Łatwy montaż

Układasz obrzeża i wygodnie łączysz systemem pióro-wpust. Mocowanie obrzeży za pomocą załączonych kotew stalowych daje możliwość ustawienia ich w podłożach twardych jak: podsypki piaskowo-cementowe, warstwy zagęszczonego kruszywa, czy w świeżo wiązanym betonie.

Formujesz takie kształty, jakie Ci pasują

to możliwość tworzenia różnych kształtów obrzeży trawnikowych od linii idealnie prostych (bez efektu „żmijkowania” jak w obrzeżach L-kształtnych), po łuki i koła po nacięciu zawężonych mostków w tylnej części obrzeża.
ASORTYMENT

Dostępne produkty

Obrzeża ogrodowe i trawnikowe

Dedykowane są do tworzenia zarówno małych ogrodów przydomowych, jak i rewitalizacji wielkich przestrzeni miejskich.

W opcji standardowej oferowane są samodzielnie jako obrzeża PCV, a akcesoryjne zastosowanie opatentowanego systemu nakładek ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej oraz typu corten (efekt rdzy) znacznie zwiększa walory estetyczne.

Obrzeże plastikowe

Wraz z systemem akcesoryjnych nakładek ocynkowanych i nierdzewnych doskonale wpisuje się w krajobraz nowoczesnej i futurystycznej architektury opartej na szkle i aluminium.

Dotyczy to zarówno odważnych inwestycji miejskich jak i wymagających inwestycji prywatnych.

Z drugiej strony, przez zastosowanie nakładek z efektem rdzy daje można tworzyć przestrzenie obiektów zabytkowych, pałaców, zamków oraz stylowych rezydencji.

Zastosowanie znajdą zwłaszcza tam, gdzie tradycyjne obrzeża plastikowe wpłyną negatywnie na architekturę otoczenia.

Nakładki

Do wyboru masz 3 rodzaje nakładek akcesoryjnych stalowych – stal ocynkowana, nierdzewna oraz z tzw. efektem rdzy. Wszystkie rodzaje nakładek oferujemy w długościach 100cm i szerokości 0,8cm.

Za pomocą nakładek stalowych, masz możliwość dokonywania zmian aranżacji otoczenia wtedy, gdy masz na to ochotę. Wystarczy, że na położone wcześniej obrzeża założysz od góry nakładkę, wklikujesz na system specjalnych zagłębień i gotowe.

Kotwy stalowe

Sprawdzą się przede wszystkim na twardych podłożach, takich jak: podbudowy z kruszyw, podsypki cementowo-piaskowe czy podłoża ze świeżo wiązanego betonu. Zalecamy kotwienie w ilości 3 szt. kotwy/mb obrzeża.

W naszej ofercie, kotwy stalowe dostępne są w wymiarach 275/8mm.

Obrzeża ogrodowe – gotowe do szybkiej aranżacji każdej przestrzeni

Skontaktuj się z nami lub sprawdź gdzie możesz kupić nasze produkty.
Gdzie kupić obrzeża?