Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria montażowe do tarasów
System zagospodarowania wody deszczowej
Katalog produktów
Obrzeża ogrodowe
Skontaktuj się
+48585859737SERVICE@DDGRO.EU
Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria tarasowe
Obrzeża ogrodowe
Produkty
Skontaktuj się

Share this post:

Kompozytowy taras na wspornikach w ogrodzie

Home » Blog » Kompozytowy taras na wspornikach w ogrodzie
Józef Baar
Menedżer produktu
Odkrywanie tarasu w ogrodzie na nowo
Coraz częściej w ogrodach spotykamy kompozytowy taras na wspornikach. Nasze ogrody można szybko zmienić dzięki tarasowi wentylowanemu.
Z tego artykułu dowiesz się:
Co tracisz, gdy nie wykorzystujesz przestrzeni, jaką masz do dyspozycji.
Jak łatwo odmienić swój taras nie do poznania?
Jak wykorzystać legary i wsporniki tarasowe dla idealnego efektu?

Dzięki zastosowaniu regulowanych podstawek tarasowych można w prosty sposób odmienić rzadko dotychczas używany przydomowy ogródek w idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Na wspornikach można zamontować w nim kompozytowy wentylowany taras z desek . Wsporniki tarasowe DD Pedestals są właśnie po to stworzone. Aby Twój taras wyglądał przepięknie. A przede wszystkim żeby służył Twej wygodzie.

Niedocenioną przestrzeń na parterze zmieńmy w piękny taras kompozytowy na wspornikach.

Standard wykończenia deweloperów w temacie tarasów na parterach niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia.

Zazwyczaj jest to kilka rzędów zwykłych płyt ułożonych w zbyt niskim poziomie względem mieszkania. W efekcie mieszkańcy nie korzystają z tej przestrzeni.

Często zastosowanie technologii klejenia płytek do podłoża generuje szybkie problemy z przeciekaniem wody. I nie musi to być wina źle przygotowanej hydroizolacji. Po prostu takie rozwiązaniem w naszym klimacie się nie sprawdza.

Wystarczy niewielka szczelina a woda w nią wsiąknie i generuje szkody.

Z upływem czasu, zmianą temperatury w porach roku, zamarzaniem wody a przez to jej rozszerzeniem i późniejszym rozmarzaniem samoczynnie dochodzi do degradacji w podłożu.

Szczeliny są coraz większe, coraz większa ilość wody dostaje się pod płytki a to z biegiem czasu bardziej i bardziej uszkadza okładzinę tarasy.

Aż w końcu płytki odpadają.

Szkoda, że Deweloperzy często decydują się na zastosowanie tej technologii. Udowodnimy, że niewielkim kosztem mogliby przekazać swoim klientom przyjazną przestrzeń do korzystania.

Mogłyby to być tarasy z drewna lub desek kompozytowych ułożone na wspornikach do tarasów.

W dalszej części artykułu pokażemy jak zmienić taką przestrzeń w cudowny taras z deski kompozytowej.

A oto kilka zdjęć z niezagospodarowanej przestrzeni ogrodowej na osiedlu mieszkalnym.

Aby zamienić dotychczas nieużywaną przestrzeń ogrodu w nasze wymarzone miejsce odpoczynku i zabawy wystarczy usunąć starą, zniszczoną nawierzchnię.

Pokażemy jak szybko wykonać wspaniały wentylowany taras z desek kompozytowych na wspornikach.

Usunięcie starych płyt lub modułów z drewna zajmie niewiele czasu. Z przestrzeni pod nowy taras należy usunąć darń, która mogłoby później wrastać w taras. Jest to nasz pierwszy etap przygotowania podłoża pod system tarasu wentylowanego.

Całość powierzchni pod wsporniki tarasowe należy ustabilizować i wykonać podsypkę piaskowo cementową. Jeśli pomiędzy bloczkami / stabilizatorami gruntu pozostawiamy wolną przestrzeń możemy całość przykryć geowłókniną. Zabezpieczy nam to całość przed ewentualnym przerastaniem roślin. Aczkolwiek pod tarasem są tak niesprzyjające warunki (bez dostępu do światła), że niewiele roślin może tam przetrwać.

Następnie ustawiamy tarasowe bloczki betonowe w rozstawie pod legary. To jest takim rozstawie, który pozwoli nam na odpowiednio gęsty rozstaw legarów pod deskami. Deski kompozytowe muszą być przykręcone do sztywnej konstrukcji z legarów kompozytowych lub aluminiowych. Wszystko zależy jaki system tarasu kompozytowego zakupiliśmy.

Do wyżej wspomnianej stabilizacji gruntu można wykorzystać płytki z rozbiórki. Na przykład ze starego tarasu twoich sąsiadów, rodziców czy znajomych na wsi.

Następnie na przygotowanych bloczkach ustawiać będziemy wsporniki tarasowe.

To jakich wsporników użyjemy zależy od wysokości jaką mamy do osiągnięcia. Jeżeli jest to wysokość do 30 mm stosujemy system SPIRAL.

seria spiral i legar drewniany

Jeśli wysokosć osiąga wyższe rozmiary a wzmocnione podparcie konstrukcji nie jest wymagane rekomendowany jest system STANDARD. Najbardziej powszechny wśród wszystkich naszych wsporników do tarasów.

system tarasów STANDARD

Jeśli natomiast na tarasie planujemy ustawiać ciężkie przedmioty. Wędzarnie, pergole, grille elektryczne i tym podobne elementy proponujemy wybrać system wsporników do tarasu MAX.

system wsporników MAX

Na wszystkich tych wspornikach sprawdzi się zarówno taras z drewna czy kompozytu jak również z płyt ceramicznych, betonowych lub kamiennych.

Wsporniki regulowane poziomujemy wraz z legarami do odpowiedniej wysokości tarasu, jaką chcemy osiągnąć. Tak aby powierzchnia desek kompozytowych równała się z framugą okna balkonowego, a nawet obniżyć go o około 2 mm od poziomu okna. Wysokości te mogą być naprawdę duże, a nasze produkty poradzą sobie na Twoich przedsięwzięciach.

System wsporników tarasowych DD Pedestals pozwala na podniesienie powierzchni decku od kilu mm do 420 mm w wersji STANDARD (w zakresie regulacji wysokości 30-420 mm) i 950 mm w wersji MAX (w zakresie regulacji wysokości150-950 mm).

Wysokość wybranego wspornika generuje Twoja indywidualna potrzeba.

Następnie na tak przygotowanym podłożu i gdy już mamy wypoziomowaną konstrukcję z legarów i wsporników przystępujemy do układania deski na tarasie.

Deskę montujemy na samym końcu, gdyż stanowi ona nasz element wykończenia tarasu.

Taras musimy również wykończyć odpowiednimi elementami do wykańczania tarasu. Są to maskownice, listwy narożnikowe, klipsy zabezpieczające przekrój deski czy kątowniki. To wszystko zależy od systemu kompozytowych desek tarasowych jaki wybraliśmy. Zakupy odpowiednich elementów wymagają od nas wcześniejszego przeanalizowania wyglądu tarasu.

Polecamy to zrobić aby montaż przebiegł spokojnie i bez braku czegokolwiek. Abyś nie musiał ponownie udawać się do salonu desek po kilka niewielkich elementów do zakończenia montażu.

Produkty z kompozytu często zwanego konglomeratem są odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego też okładziny te są tak chętnie wybierane przez klientów do ich ogrodów, balkonów itp.

Odkrywanie swojego tarasu w ogrodzie na nowo

Wszyscy, którzy dokonali takiej metamorfozy swojego tarasu i zamontowali na nim deski kompozytowe mówią, że nie spodziewali się takiego efektu.

Każda z tych osób sama wie ile czasu biła się z myślami o budowie takiego tarasu a dopiero po jego wykonaniu zrozumieli jak niewiele czasu a co najważniejsze pieniędzy ich to kosztowało.

Systemy tarasów kompozytowych są zazwyczaj bardzo proste w montażu. Zazwyczaj przygotowane już na etapie projektowania tak, aby przeciętny człowiek to jest klient prywatny mógł wykonać taki taras osobiście.

To uczucie kiedy wykonałeś kawał dobrej roboty.

Takiej, która i cieszy oko i całą rodzinę.

Takiej, dzięki której zyskujesz wspaniałe miejsce do relaksu i zabawy. Które ucieszy wszystkich bywalców. Tych małych do zabawy na zewnątrz i tych dorosłych do odpalenia grilla.

Teraz wystarczy znaleźć chwilę czasu na korzystanie z tej cudownej nowej przestrzeni.

Zaaranżujmy ją według swoich wymagań i potrzeb. Tak aby służyła nam przez wszystkie słoneczne jak i zimowe dni.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Pomożemy rozwiać wątpliwości i podpowiedzieć odpowiednie rozwiązanie.

Kompletny przewodnik po tarasach wentylowanych.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik po technologii tarasów wentylowanych. Wszystko o projektowaniu, montażu i zastosowaniu tarasów na wspornikach i podstawkach w jednym miejscu.

To jedyny tak kompletny przewodnik w Internecie.

Sprawdź przewodnik
inne artykuły.

Te artykuły mogą cię zainteresować.

Karty techniczne wszystkich produktów

Z przyjemnością prezentujemy Państwu Karty Techniczne wszystkich naszych produktów.

Krajowa Ocena Techniczna dla tarasów wentylowanych

Nasze produkty posiadają Krajową Ocenę Techniczną. Pragniemy poinformować że w dniu 29.06.2022 nasze produkty uzyskały Krajową Ocenę Techniczną wystawioną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Na podstawie Krajowej Oceny Technicznej stworzyliśmy Krajową Deklarację Zgodności. Od teraz nasze produkty oznaczamy znakiem budowlanym. Dlaczego jest to tak ważna informacja? W branży wsporników to nowość. Nowe przepisy z […]
taras wentylowany schody do ogrodu taras na wspornikach

5 trików jak zrobić taras wentylowany schody do ogrodu lub siedziska.

Planujesz taras wentylowany schody do ogrodu a nie wiesz czy to w ogóle możliwe? Potrzebujesz inspiracji? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad.