Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria montażowe do tarasów
System zagospodarowania wody deszczowej
Katalog produktów
Obrzeża ogrodowe
Skontaktuj się
+48585859737SERVICE@DDGRO.EU
Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria tarasowe
Obrzeża ogrodowe
Produkty
Skontaktuj się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Home » FAQs » Jakie są zalecenia dotyczące stosowania podkładek ochronnych z granulatu gumowego na tarasie wentylowanym?

Jakie są zalecenia dotyczące stosowania podkładek ochronnych z granulatu gumowego na tarasie wentylowanym?

Podkładki ochronne z granulatu gumowego stosuje się w celu:

  • Ochrony podłoża, na którym stoją wsporniki. Zazwyczaj jest to delikatna warstwa hydroizolacji, która z biegiem czasu mogłaby zwulkanizować się z podstawą wspornika tarasowego lub ulec uszkodzeniu na skutek wbijania się podstawy wspornika pod wpływem obciążeń. Zalecamy używanie podkładek ochronnych pod wspornikami w przypadku delikatnych hydroizolacji, które mogą ulec uszkodzeniu.
  • Wyrównywania nierówności pod wspornikiem. Często powierzchnia, na której ustawiane są regulowane wsporniki do budowy tarasów wentylowanych, posiada nierówności, które najlepiej wyrównać podkładkami ochronnymi z granulatu gumowego SBR. Podkładki gumowe można przycinać nożykiem do dowolnej wielkości i kształtu, aby jak najlepiej wyrównać podłoże pod wspornikiem.
  • Ochrony akustycznej pomieszczeń pod tarasem. Jeśli wspornik regulowany jest ustawiony na stropie, pod którym znajdują się pomieszczenia, a sam strop nie ma odpowiedniej izolacji akustycznej, może się zdarzyć, że osoby znajdujące się w tych pomieszczeniach będą słyszeć dźwięki związane z chodzeniem po tarasie. Użycie gumowych podkładek ochronnych pozwoli poprawić izolację akustyczną.

Podczas ustawiania wsporników na twardym podłożu, takim jak wylewka betonowa, podczas chodzenia mogą występować delikatne trzaski spowodowane drobinkami piasku i betonu pod wspornikiem. Użycie gumowych podkładek ochronnych skutecznie zapobiega powstawaniu niechcianych dźwięków związanych z użytkowaniem tarasu. W celu poprawy komfortu akustycznego, oprócz używania podkładek pod wspornikami, zalecamy również stosowanie gumowych podkładek pomiędzy głowicą wspornika a płytą tarasową. Więcej informacji znajdziesz w odpowiedzi na pytanie: Czy trzeba używać podkładkę pomiędzy płytą a wspornikiem (SH100, SH145)?

Przedstawione informacje mają charakter ogólno informacyjny i są zbiorem dobrych praktyk. Nie mogą być one podstawą do roszczeń ani gwarancji wobec producenta.