Wsporniki powinny być ustawione na podłożu twardym, równym i pozbawionym zanieczyszczeń. W przypadku powierzchni pokrytych hydroizolacją należy dokładnie zapoznać się z warstwami pod hydroizolacją i wskazaniami producenta. Wsporniki są zaprojektowane tak, żeby spód podstawy nie posiadał żadnych ostrych krawędzi mogących uszkodzić hydroizolację.
Najczęściej spotykane hydroizolacje, na których można bezpośrednio ustawiać wsporniki, to papa wierzchniego krycia, EPDM, PVC, tak samo, jak hydroizolacja szlamowana. Mimo to, dla pełnego bezpieczeństwa zalecamy stosowanie podkładek SBR.
W przypadku papy podkładowej, hydroizolacji w formie płynnej lub innej hydroizolacji, której producent zaleca stosowanie warstw ochronnych, należy użyć podkładki gumowej SBR, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia.
W przypadkach, gdy hydroizolacja jest położona bezpośrednio na warstwie termoizolacji, należy ustalić, jaka jest wytrzymałość na ściskanie termoizolacji (minimalna wartość to 200 kPa/m2, optymalna 300 kPa/m2 lub wyższa).