Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria montażowe do tarasów
System zagospodarowania wody deszczowej
Katalog produktów
Obrzeża ogrodowe
Skontaktuj się
+48585859737SERVICE@DDGRO.EU
Produkty
Regulowane wsporniki tarasowe pod płyty
Regulowane wsporniki tarasowe pod legary
Podstawki tarasowe stałej wysokości pod płyty
System zagospodarowania wody deszczowej
Akcesoria tarasowe
Obrzeża ogrodowe
Produkty
Skontaktuj się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Home » FAQs » Jak zamontować niewielkie elementy tarasu wentylowanego które zostają po docince? Np. małe kawałki płyt lub desek?

Jak zamontować niewielkie elementy tarasu wentylowanego które zostają po docince? Np. małe kawałki płyt lub desek?

W jaki sposób można oprzeć, jaki zastosować materiał w miejscach, gdzie do podparcia jest bardzo wąski element płyty w formie trójkąta na brzegu tarasu przy ścianie?

Projekt tarasu lub balkonu często posiada nieregularną formę ze względu na indywidualny projekt architektoniczny. Należy mieć świadomość, że każde nietypowe kształty w trakcie projektowania znacznie utrudniają realizację tarasu, nie tylko w przypadku tarasów w systemie wentylowanym, ale również montowanych w tradycyjny sposób na klej.

Jeśli na tarasie układane są płyty i powstaje tzw. docinka, po której pozostaje niewielki element, który ze względu na rozmiar nie może być podparty minimalnie trzema wspornikami, należy wykonać indywidualny montaż.

Docinki o wielkości mniejszej niż 25 cm charakteryzują się zmniejszoną wytrzymałością. Przed przystąpieniem do prac polegających na układaniu płyt na tarasie wentylowanym zalecamy zmierzenie płyt. Jeśli z pomiarów wynika że że po docięciu płyty będą miały mniej niż 25 cm zalecamy wykonanie docinki również na początku tarasu tak aby uniknąć występowania tak małych płyt.

Indywidualny montaż elementu dla tarasu z płyt:

Pod sąsiadujące z niewielką docinką płyty należy położyć blachę nierdzewną dociętą w taki sposób, aby zakryła ona miejsce, w którym ma zostać umieszczony docięty element płyty. Docinkę należy wkleić w to miejsce, z zachowaniem szczeliny między płytami takiej, jak występuje na całym tarasie.

grafika pokazująca sposób docięcia płyt oraz ustawienie ich na wspornikach przy nieregularnych kształtach tarasu
sposób docięcia płyt oraz ustawienie ich na wspornikach przy nieregularnych kształtach tarasu
Przedstawione informacje mają charakter ogólno informacyjny i są zbiorem dobrych praktyk. Nie mogą być one podstawą do roszczeń ani gwarancji wobec producenta.